0
0
0

Oferta edukacyjna

1. W Akademii Magii Grymuar obowiązuje  dwuletni cykl nauczania, przy czym każda klasa trwa osiem tygodni.

2. Każdy Uczeń ma obowiązek wybrać wydział spośród trzech dostępnych. Każdy z nich ma dobrane indywidualne przedmioty realizowane od klasy pierwszej w zakresie podstawowym. W klasie drugiej Uczeń kontynuuje naukę z tymi samymi przedmiotami, lecz w zakresie rozszerzonym.

Wydziały obowiązujące w Akademii Magii Grymuar:

WYDZIAŁ PRZEDMIOTY
Demaskowania Przyszłości Astronomia, Latanie, Numerologia, Runy, Wróżbiarstwo.
Magii Praktycznej Czarna Magia, Eliksiry, Obrona Przed Czarną Magią, Transmutacja, Zaklęcia I Uroki.
Tajemnic Natury Historia Magii, Kultura Magiczna, Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami, Smokologia, Zielarstwo.

3. Uczeń aby ukończyć daną klasę może mieć maksymalnie jednego Trolla. Nie powinien mieć żadnego nieklasyfikowania.

4. Uczeń, który ukończył cały cykl edukacji zostaje automatycznie Absolwentem Akademii i otrzymuje stosowny Certyfikat Absolwenta, który zostaje wręczony podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego wraz ze świadectwem.

5. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:50. Jedna jednostka lekcyjna trwa 30 minut. Zajęcia rozdzielane są 5-minutową przerwą.

6. Po zakończeniu nauki w Akademii, bądź w szkołach z nią współpracujących jest możliwość odbywania Stażu Profesorskiego. Kończy się on wraz z otrzymaniem stosownego dokumentu, który potwierdza kwalifikacje zawodowe.

7. Akademia oferuje uczestnictwo w różnorodnych olimpiadach, konkursach przedmiotowych, zajęciach pozalekcyjnych, redagowaniu gazety szkolnej oraz zabawach, które mają wspierać rozwój naszych uczniów i bawić.

8. Kadra Pedagogiczna jest w pełni wykwalifikowana. Składa ona się z osób, które chętnie podzielą się swoją wiedzą z młodymi czarodziejami i czarownicami.