Pogoń

"Pogoń" jest zabawą, która trwa tydzień (od poniedziałku do niedzieli), a która jest szansą na zdobycia mnóstwa punktów i galeonów, dla każdego uczestnika z kolei czekają pamiątkowe dyplomy. Zabawa ta polega na znalezieniu w salach należących do Akademii postaci na nickach tymczasowych (z tyldą ~), np. ~Dynia.Alexa. Poszukiwania trwają pełny tydzień w godzinach wieczornych przed zajęciami lekcyjnymi oraz po nich (17:00-18:30 oraz 20:45-21:30).
W zabawie mogą brać zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz stażyści. 

Gdy postać zostanie odnaleziona należy poczekać aż sama się do naz odezwie. Zacznie ona odliczać od 3 do 0, a uczestnik ma zaledwie parę chwil na złapanie postaci za pomocą komendy! Jeśli uczestnik nie wyrobi się w czasie i napisze komende po "0" - postać ucieka. Uczestnik po złapaniu postaci dostaje dodatkowe punkty, a potem ma szanse zgarnąć kolejne, ponieważ postać zadaje pytania lub zagadki, które dotyczyć mogą serii Harry'ego Pottera lub bezpośrednio danej edycji (np. edycja Halloweenowa dotyczy głównie Halloween). Nagrodą za rozwiązanie zagadki lub odpowiedzi na pytanie są dodatkowe punkty oraz specjalna karta

 

Czynność Punktacja

Uczniowie Nauczyciele/Stażyści
Znalezienie postaci jako pierwsza osoba +5 punktów +1 punkt
Znalezienie postaci +5 punktów +1 punkt
Złapanie postaci +5 punktów +1 punkt
Odpowiedź na pytanie/zagadkę +5 punktów +1 punkt

 


W tygodniu po zakończonej Pogoni organizowane jest głosowanie a na koniec tygodnia organizowana jest mini gala, podczas której rozdawane są pamiątkowe dyplomy za udział w zabawie i głosowaniu oraz karty Pogoni. 
Galeony za udział przeliczane są przez dyrekcję na podstawie zdobytych w ciągu całego tygodnia punktów. 

[RANKING]Poprzednie edycje

  • Pogoń za Dyniami - 29.10 - 4.11.2018r
  • Pogoń za Mikołajami - 11-16.12.2018r