FAQ

1. Czy AMG jest darmowe?

Tak! Uczęszczanie do AMG jest w pełni darmowe.

2. Co zyskam zapisując się do AMG?

Zapisując się do AMG, zyskasz nowe znajomości, które z czasem mogą również przenieść się do świata realnego, niewykluczone, że znajdziesz tu również swoją drugą połówkę. Oprócz tego zapisując się do naszej Akademii, zyskasz nowy sposób na nudne wieczory i weekendy.

3. Po co mi galeony? I jak mogę je zdobywać?

Galeony zdobywasz za udział w konkursach i zabawach organizowanych przed dyrekcję i nauczycieli. Możesz za nie dokonywać zakupów na Ulicy Pokątnej - w wielu różnych sklepach możesz nabyć różdżkę, pióra, podręczniki, szatę, miotły, a także wiele innych przedmiotów, które będą Ci potrzebne. W pierwszym tygodniu roku szkolnego w ramach konkursu otrzymasz listę przedmiotów, które powinieneś nabyć. Lista ta będzie w ciągu roku aktualizowana.

4. Jak dostać się na Ulicę Pokątną?

Wystarczy, że zalogujesz się na stronie, a następnie odnajdziesz na stronie "Wioskę Grymuar" i tam wejdziesz w odnośnik "sklepy".

5. Chciałbym być w drużynie Quidditcha, ale nie potrafię latać na miotle. Co zrobić?

Nie martw się! Koniecznie przyjdź na zajęcia Latania na Miotle, a tam nauczysz się latać i grać w Quidditcha.

6. Czym jest Skorupkowa Loteria? Jakie nagrody mogę wygrać?

O Skorupkowej Loterii możesz przeczytać [tutaj]. Nagrodą mogą być punkty do rankingu uczniów, karty czarodziejów, wybrany przedmiot ze sklepu na Ulicy Pokątnej. Skorupka może być też pusta i wtedy niestety nic nie wygrasz, ale nie zniechęcaj się wtedy i wysyłaj kupony na następne losowania!

7. Jak zdobyć Puchar Domów?

Nie zdobędziesz Pucharu Domów w pojedynkę, do tego potrzebna jest współpraca całego domu. Możesz jednak do tego się przyczynić, biorąc udział w konkursach i zabawach, a także będąc aktywnym na zajęciach.

8. Czy obecność na zajęciach jest obowiązkowa?

Tak, jest obowiązkowa, ale jeżeli nie będziesz w stanie przyjść na zajęcia to w panelu ucznia możesz napisać usprawiedliwienie i wtedy nauczyciele będą zobowiązani nieobecność usprawiedliwić.

9. Co muszę zrobić, aby zdać przedmiot?

Szczegółowe warunki zaliczenia przedmiotu ustala każdy nauczyciel i przedstawia je na pierwszych zajęciach. Generalnie każdy nauczyciel przy klasyfikacji końcowej bierze pod uwagę twoje obecności na zajęciach, jak i zdobyte oceny.

10. Nie mogę uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w jakimś konkretnym dniu (np. z powodu treningu w realu). Co wtedy?

To nie koniec świata, masz szansę zdać. Musisz zgłosić się do nauczyciela, na którego lekcje nie możesz przychodzić i powiedzieć mu o sytuacji. W takim wypadku zostaną ustalone inne warunki zaliczenia przedmiotu nie uwzględniające obecności na zajęciach. Będziesz musiał jednak zaliczyć wszystkie prace domowe, kartkówki i sprawdziany, aby zdobyć oceny! Jeżeli nauczyciel nie będzie chciał umożliwić Ci w takim przypadku zaliczenia bez obecności, to napisz do kogoś z dyrekcji.

 

Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny